T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Bakanlığı Rize İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Bakanlığı Rize İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinliği

Güncelleme Tarihi: 22/05/2018

Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinliği

Sağlık Bakanlığı ve Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kültür Park’ta; toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinliği düzenlendi.

Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklara Sağlıklı Tayfa şapkası ve balonu hediye edildi. Ayrıca; etkinlik boyunca, Müdürlüğümüz Sağlıklı Yaşam Araçları vasıtasıyla konuyla ilgili halkımıza bilgilendirme yapıldı.

Etkinlik sonrası ise misafirlere diş seti dağıtılarak sağlıklı beslenmeyi teşvik amaçlı meyve ikramında bulunuldu.

Etkinlik ile ilgili İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe “Günümüzün önemli sağlık sorunları arasında yer alan obezite; özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız için büyük tehlike arz etmektedir. Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında halkımızın bilinçlendirilmesi öncelikli hedeflerimiz arasındadır.” dedi.

Tepe, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünün koordinasyonu ile ilimizde gerçekleşen “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal etkinliği çocuklarımızın sağlıklı yaşam konusunda eğlenceli bir şekilde bilinçlendirilmesi açısından önemli bir yere sahiptir. Etkinliğimize teşrif eden tüm çocuklarımıza ve ailelerine, yer teminini sağlayan Rize Belediyesine, etkinliğin duyurulması aşamasında desteklerini esirgemeyen kamu-özel kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum.”